Hakkımda

1979 Ankara doğumluyum. İlkokulu İzmir Bornova Hilal İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nde okudum. 1997 yılında, -tercihlerin sınava girmeden önce yapıldığı dönemler- 24 tercih hakkının 18’ini boş bırakıp, sadece 6 tane tıp fakültesi tercihi yaptığım üniversite sınavında, ilk tercihim olan Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp bölümüne girdim. Uykusuz, yorgun ama çok mutlu ve heyecanlı geçen 6 yılın sonunda elime tıp fakültesi diplomasını almaya, boynuma stetoskop takıp beyaz önlük giymeye hak kazanmıştım. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Göz Hastalıkları ihtisasini kazanmamla, artık bir stetoskop taşımama gerek kalmadı. Diplomam da bakanlığın elindeydi ve mecburi hizmetimi tamamlayana kadar kendisini göremeyecektim.
S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Göz Kliniği‘nde Göz Hastalıkları uzmanlığı eğitimimi tamamladım.

Hastanenin büyük, kliniğin köklü yapısı nedeniyle 5 yıllık uzmanlık eğitimi döneminde bol bol hasta muayene edip ameliyat yapma şansım oldu. Bu 5 yılın sonunda, elime alamadığım bir diplomam daha oldu: Uzmanlık Belgesi.
Diplomamı ve uzmanlık belgemi hak etmek için biraz daha çalışmam gerekiyordu. Çekilen mecburi hizmet kurasıyla Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde görevlendirildim. 1.5 sene kadar Doğubeyazıt ‘ta çalıştım. Çok uzaktı, soğuktu, alışık olmadığım bir ortamdı ama 1.5 yılın sonunda arkamda görmezken gören yüzlerce göz, bana dua ve teşekkür eden bir o kadar da kalp bıraktım.
Artık diplomalarım benimdi. Kuşadası, Ankara ve Kocaeli’de çeşitli kurumlarda çalıştıktan sonra, 2015’te, çocukluğumun ve hayallerimin şehri, baba ocağı İzmir’e yerleşme şansım oldu. 2015-2021 yılları arasında Alsancak Devlet Hastanesi ‘nde, 2021’de Urla Devlet Hastanesi’nde görev yaptım. Hasta -doktor olarak başlayıp birbirimize dost, arkadaş, kardeş, evlat olmaya dönüşen nice tanışıklığımız oldu. Görmezken gören her göz, odaya korkarak girip “yine gelelim” diye çıkan her çocuk, hastalığı konusunda bilgilenip tedavisi konusunda motive olan her yürek bana da yaşama sevinci oldu.

Mesleğin ve özellikle ülkemizdeki şartların zorluğuna rağmen işimi iş gibi değil, zevkle yapmama neden olan ise katarakt ameliyatı sonrası görmeye başlayan kişinin kelimelerle anlatılamaz mutluluğu, yıllarca gözlük takmak zorunda olup sonunda gözlüksüz görmeye kavuşan kişinin sevinci, göz kapağı estetiği sonrası nasıl hafiflediği ve gençleştiğini gören kişinin özgüvenli gülümsemesidir.

Mesleğimi, tıbbın birinci önceliği olan “Önce zarar verme” ilkesi doğrultusunda yapmaya özen gösteririm. Günümüzde geldiğimiz noktada, kamu kurumlarının popülist, özel hastanelerin ticari kaygılarından uzak, bilimsel ve vicdani olarak doğru ve gerekli olanı yapma, meslek etiğine uygun hareket etme amacım doğrultusunda hizmetlerimi kendi kliniğimde vermeye devam edeceğim.